Ako zrýchliť webstránky a ich načítanie?

Ako zrýchliť web stránky

Ako zrýchliť webstránky? Tak to napadne asi každého. Ale ako na to? Je Naša webová stránka dostatočne rýchla? Či sa dostatočne rýchlo načíta a či Nám zákazníci neodídu a nerezignujú pri pomalom webe. Jedna z možností, keď sme už všetky také tie základne a jednoduché možnosti vyčerpali a to sú:

  • optimalizácia obrázkov / zmenšenie, voľba obrázkov s kompresiou, /
  • vhodný výber poskytovateľa hostingu
  • deaktivujte a odstráňte nepoužívané pluginy
  • použite plugin na cache systému webstránky, ja s obľubou WP Fastest Cache alebo LiteSpeed

Je toho ešte, ale oveľa viac čo nám pomôže zrýchliť web, ale keď všetko toto vyčerpáme tak nám zostava už len skúsiť

Cloudflare a ako zrýchliť webstránky

CDN (Content Delivery Network) to je technológia pre rozloženie obsahu webstránky do serverov, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach a samozrejme v Našom prípade hlavne v Európe. Umiestnenie servera ovplyvňuje rýchlosť WordPress stránky v závislosti od geografickej vzdialenosť poskytovateľa Vášho hostingu a návštevníka stránky. A keďže sme v Európe zaujíma Nás hlavne táto lokalita, ale nebojme sa Cloudflare má servery po celom svete. Rozloženie serverov pomáha návštevníkom dostať sa rýchlejšie k jej obsahu. Zrýchlenie načítania Vašej webstránky bude fakt veľké, ak si zmeníme DNS na Cloudflare.


Aj na youtube je návod v angličtine, ako zrýchliť webstránku , pre ludí čo si myslia že to zvládnu sami. Je na to treba určité znalosti o webe o nastaveniach DNS atď. Takže robte to len ak viete a ste si istý ze to zvládnete. Ak budete mať problém kontaktujte ma rád Vám pomôžem. Bude treba zmeniť DNS, SSL certifikát, ale aj poštu ak ju máte na hostingu a využívate ju.

Akú máte rýchlosť načítania webstránky ?

Ak je Vaša hodnota načítania webu nameraná cez napr. GTmetrix na úrovni 3.5s-6.5s je problém. Toto nie je ideálny stav pre Vás a nie ešte pre Vašeho nedočkavého zákazníka, ktorý chce na Vašom webe nakúpiť, alebo len niečo hľadá. S týmto musíme niečo spraviť. Jedna z možnosti, ako na to je práve Claudflare. Presmerovanie Vašich webstránok z Vašeho pôvodného hostingu na Cloudflare zmenou DNS na ich servery samozrejme všetko cez SSL certifikát. Pomocou takéhoto „triku“ sa vieme dostať na hodnotu 1.5-2 sekundy čo znie už oveľa lepšie.

Prečo to vlastne všetko robíme?

Hlavne preto, aby sme zákazníkovi ponúkli kvalitnú rýchlosť načítania Vašeho webu tak, aby neodišiel inam. Google má metriku, kde posudzuje a hodnotí problémové a pomaly načítavané weby a tie klesajú vo vyhľadávači postupne na nižšie pozície. A to my samozrejme nechceme. Keďže Claudflare nám aj vo verzii FREE ponúka možnosť zrýchliť si web, tak prečo to neurobiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *